I liga: Sensacja w Bytowie

facebook.com/Drutex-Bytovia-Bytów

W ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki I ligi doszło do niespodzianki. W Bytowie miejscowa Bytovia pokonała lidera rozgrywek GKS Katowice 1:0. Goście kończyli mecz w dziesięciu.

Jedyna bramka w meczu padła w jedenastej minucie po strzale Jakuba Bąka. Dla byłego piłkarza m.in. Pogoni Szczecin było to czwarte trafienie w bieżącym sezonie. Goście na pięć minut przed końcem meczu grali w osłabieniu jednego zawodnika, ponieważ Damian Garbacik obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. 20-letni piłkarz na boisku przebywał od czterdziestej dziewiątej minuty!

W następnej serii spotkań GieKSa zagra w Suwałkach z Wigrami, a Bytovia podejmie Znicz Pruszków. W pierwszej kolejce Katowiczanie przegrali 1:0, a Bytovia wygrała pod Warszawą 2:1. Jak będzie tym razem przekonamy się w następną sobotę.

12.11.2016, godz. 18:00 Bytovia Bytów – GKS Katowice 1:0 (1:0)
Jakub Bąk 11′
żółte kartki: Martin Cseh, Wojciech Wilczyński – Grzegorz Goncerz, Bartłomiej Kalinkowski, Damian Garbacik.
czerwona kartka: Damian Garbacik (85′ Katowice).

sędziował: Mariusz Korpalski z Torunia.