I liga: Remis Tyszan z Sandecją

twitter.com

GKS Tychy zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz w meczu 21. kolejki Fortuna I ligi. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu jednego zawodnika.

Gospodarzom nie udało się wygrać, mimo dwukrotnego prowadzenia. Najpierw już w szóstej minucie wynik otworzył Wojciech Szumilas, dla którego był to piaty gol w sezonie. W 31. minucie wyrównał Dominik Kun (trzecia bramka), a drugi raz na prowadzenie Tyszan siedem minut przed przerwą wyprowadził Łukasz Grzeszczyk. 32-latek strzelił piątą siódmą bramkę w tym piątą z rzutu karnego. Kiedy wydawało się,  że trzy punkty zostaną na Śląsku, to Marcin Biernat sfaulował w swoim polu karnym, za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką oraz podyktowaniem rzutu karnego. Jedenastkę wykorzystał Słowak Michal Piter-Bućko, dla którego jest to szósty gol w sezonie.

29 lutego 2020, godz. 17:00 GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
Wojciech Szumilas 6, Łukasz Grzeszczyk 38 (k) – Dominik Kun 31, Michal Piter-Bučko 87 (k)
żółte kartki: Marcin Biernat, Ken Kallaste.
czerwona kartka: Marcin Biernat 85′ (GKS Tychy).

sędziował Damian Sylwestrzak z Wrocławia.
widzów: 3218.