Ligue 1: Bez niespodzianek w Paryżu. PSG z kompletem punktów

Pablo Sarabia

Po porażce w Dortmundzie i szalonym meczu z Bordeaux Paris Saint-Germain wraca na optymalne tory. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali dziś Dijon FCO 4:0.

Mistrzowie Francji rozpoczęli spotkanie z wysokiego “C”. Już w 3′ minucie wynik spotkania otworzył Pablo Sarabia, który wykorzystał chaos w polu karnym “Les Moutardes” i przytomne dogranie Marquinhosa. Dla Hiszpana było to dziewiąte trafienie w 2020 roku, co pod tym względem czyni go najskuteczniejszym graczem PSG. Dla porównania od 1 stycznia Neymar i Kylian Mbappe wpisywali się na listę strzelców siedmiokrotnie.

Mimo szybkiego prowadzenia paryżanie w dalszym ciągu kontrolowali przebieg i tempo gry. Jeszcze przed przerwą swoich sił próbowali Edinson Cavani czy wspomniany Mbappe. Po podaniu Francuza “El Matador” katastrofalnie przestrzelił w niemal stuprocentowej sytuacji, z kolei strzał 21-latka zza pola karnego okazał się nieskuteczny.

Warto również wspomnieć, że w 17′ minucie plac gry opuścił Angel Di Maria. Argentyńczyk nabawił się urazu mięśnia uda, a jego miejsce na boisku zajął Julian Draxler. Ewentualna kontuzja może znacząco obniżyć szansę występu 32-latka w rewanżowym starciu z Borussią Dortmund.

W drugiej odsłonie gospodarze kontynuowali swoją dominację, lecz efektownie budowanym akcjom brakowało finalnego wykończenia w postaci celnego strzału. Bliski zdobycia drugiego gola był Sarabia, który podobnie jak Idrissa Gueye na boisku był dziś wyjątkowo aktywny, lecz jego próba również nie odnalazła drogi do bramki.

Dopiero w 74′ minucie “Les Parisiens” ponownie zdołali pokonać bramkarz gości. Kylian Mbappe wykorzystał przytomne zagranie z głębi pola, minął Runarssona i podwyższył prowadzenie PSG.  Chwilę później na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi, który wykorzystał podanie Mbappe i kilka minut po wejściu na boisko po raz szósty w tym roku pokonał goalkeepera rywali.

Wynik spotkania na 4:0 ustalił Kylian Mbappe. Mistrz Świata z 2018 roku zwieńczył fantastyczny występ trafieniem w doliczonym czasie gry. Paris Saint-Germain pewnie zgarnia kolejne trzy oczka i umacnia się na pozycji lidera Ligue 1.

Parc des Princes (Paryż) 29.02.2020, godz. 17:30

Ligue 1 – 27. kolejka: Paris Saint-Germain – Dijon FCO 4:0

Pablo Sarabia 3′, Kylian Mbappe 74′, 90+1′, Mauro Icardi 76′

PSG: Navas – Kehrer, Kouassi (Paredes 72′), Kimpembe, Bernat – Sarabia, Gueye, Marquinhos (c), Di Maria (17′ Draxler) – Cavani (Icardi 71′), Mbappe

Dijon: Runarsson – Alphonse, Ecuele, Coulibaly (Cadiz 75′), Aguerd, Mendyl – Ndong, Lautoa (Amalfitano 72′) – Balde, Tavares, Mavididi (Sammaritano 64′)

Żółte kartki: Bernat 16′