I Liga: Grad goli w Tychach, wysoka wygrana Sandecji

Dzisiaj zostało rozegranych większość meczów 21. kolejki Nice 1 Ligi. Warte odnotowania jest wysokie zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz nad Zagłębiem Sosnowiec (5:0). Dzięki temu Sandecja cały czas zostaje w walce o awans do Lotto Ekstraklasy.

Pierwszoligowa sobota rozpoczęła się jednak od meczu w Tychach. Tamtejszy GKS podejmował MKS Kluczbork. Goście dobrze rozpoczęli mecz, wychodząc na prowadzenie za sprawą Rafała Niziołka w 28. minucie. Była to zła wiadomość dla GKSu, bowiem gdy jako pierwsi tracili bramkę, to zwykle przegrywali w tym sezonie. Zdołali jednak wyrównać, a gola strzelił Łukasz Grzeszczyk kilka minut później. Sytuacja zmieniała  się dynamicznie w pierwszej połowie. Już w 35. minucie Mohamed Essam ponownie dał prowadzanie gościom. Do przerwy mieliśmy wynik 1:2, ale w drugiej części gry zobaczyliśmy popis umiejętności Jakuba Świerczoka, który zdobył klasycznego hat-tricka. Sandecja zdobyła ważne trzy punkty.

Zdecydowanie mniej bramek padło w Siedlcach. Pogoń pokonała 2:1 Górnik Zabrze, ale także dwukrotnie musiała wychodzić na prowadzenie. Dla Górnika to pierwsza porażka na wyjeździe od sierpnia.

Tylko jedno trafienie oglądali kibice na trybunach stadionu w Mielcu. Autorem gola na wagę zwycięstwa nad Olimpią Grudziąc był Mateusz Cholewiak. Stal dzięki wygranej utrzymuje przewagę nad drużynami ze strefy spadkowej.

Najwyższe zwycięstwo dość niespodziewanie odnotowała wspomniana już wcześniej Sandecja Nowy Sącz. Jednym z bohaterów meczu okazał się być Wojciech Trochim, strzelec dwóch goli. Sandecja dzięki temu zwycięstwu i zaległym meczom może w tabeli minąć jeszcze zarówno czwarte Zagłębie, jak i trzecie Wigry Suwałki. Sandecja na wiosnę po raz drugi już wygrywa tak wysoko. Tydzień temu 4:0 pokonała Pogoń Siedlce.

Jak już mowa o Wigrach, to tym razem na wyjeździe skromnie pokonały Wisły Puławy 1:0, a jedynego gola strzelił Mateusz Radecki. Wynik mógłby być wyższy, ale rzut karny w wykonaniu Damiana Kądziora w pierwszej połowie obronił Andrzej Wita.

W ostatnim sobotnim meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała u siebie wygrało 2:1 z Chrobry Głogów. W porównaniu do pozostałych spotkań “Górale” nieco spokojniej dowiedli zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

W tabeli nadal na czele po 21. kolejce będzie Chojniczanka Chojnice, a tuż za nią GKS Katowice i Wigry Suwałki. I Liga do gry wraca w następny weekend i ponownie mecze zostaną rozegrane w piątek i w sobotę.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec 5:0

Mateusz Wdowiak 16, Maciej Małkowski 45 (k), Dawid Szufryn 47, Wojciech Trochim 69, 71

Pogoń Siedlce – Górnik Zabrze 2:1