I liga: Bełchatów lepszy w starciu beniaminków

LIga Narodów, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

GKS Bełchatów pokonał 3:0 Radomiaka w ramach 3. kolejki Fortuna I ligi. Dla Radomian jest to pierwsza strata punktów w sezonie.

Pierwsza bramka w meczu padła już w dziewiątej minucie po kontrataku i strzale Przemysława Zdybowicza. W 34. na tablicy świetlnej było już 2:0. Autorem drugiego gola został Bartosz Biel. Na drugą połową trener gości przeprowadził dwie zmiany, ale to gospodarze znowu cieszyli się z gola i to za sprawą 17-letniego Dawida Kocyła, który pojawił się na ostatni kwadrans. Goście za to kolekcjonowali żółte karki i nazbierali ich dzisiaj pięć.

W następnej serii spotkań Bełchatowianie pojadą do Jastrzębia, a podopieczni Dariusza Banasika podejmować będą Wartę Poznań.

10.08.2019, godz. 19:00 GKS Bełchatów – Radomiak 3:0 (2:0)
Przemysław Zdybowicz 9′, Bartosz Biel 34′, Dawid Kocyła 89′
żółte kartki: Maciej Górski, Mateusz Cichocki, Kacper Pietrzyk, Rafał Makowski, Damian Jakubik (Radomiak)