Hugo Lloris
Udostępnij:

Hugo Lloris nie zagra do końca sezonu z powodu kontuzji

Tymczasowy szkoleniowiec Tottenhamu, Ryan Mason, przekazał informacje, że Hugo Lloris nie pojawi się na murawie do końca bieżącego sezonu z powodu kontuzji.

Hugo Lloris doznał kontuzji uda pod koniec kwietnia w przegranym meczu ligowym z Newcastle (1:6). Francuski golkiper rozegrał zaledwie 45. minut w spotkaniu ze "Srokami". Tuż po przerwie został zmieniony przez Frasera Forstera z powodu odczuwania dyskomfortu.

W ostatnich dwóch potyczkach ligowych z Manchesterem United (2:2) i Liverpoolem (3:4), Fraser Forster również zastępował Llorisa między słupkami. Oba mecze zakończyły się rozczarowaniem dla sympatyków "Kogutów".

W bieżącej kampanii 36-letni Francuz opuścił już dziewięć spotkań drużyny z północnego Londynu z powodu urazu więzadeł krzyżowych. Na wczorajszej konferencji prasowej, Ryan Mason potwierdził, że kapitana Tottenhamu nie zobaczymy już w bramce w tym sezonie.

- Hugo nie zagra już w tym sezonie. Otrzymaliśmy już wyniki badań i one tylko potwierdziły nasze wcześniejsze obawy - powiedział tymczasowy szkoleniowiec Tottenhamu, Ryan Mason.

Kontrakt Hugo Llorisa z Tottenhamem jest ważny do 30 czerwca 2024 roku. W 25 starciach w Premier League stracił aż 39 bramek. Na swoim koncie ma zaledwie siedem czystych kont. Trzeba przyznać, że jego koledzy z obrony nie pomogli mu poprawić osobistych statystyk.

Tottenham już dzisiaj zmierzy się z Crystal Palace o godzinie 16:00. Zespół prowadzony przez Ryana Masona będzie chciał wrócić na zwycięskie tory po czterech meczach bez zwycięstwa.