HSV rozbiło Borussie Mönchengladbach

Czwarta kolejka Bundesligi rozpoczęła się od demolki jaką urządziła sobie ekipa HSV w wyjazdowym meczu z Borussią Mönchengladbach. To już czwarta porażka Źrebaków w tym sezonie. Tym razem mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Na listę strzelców w pierwszej połowie dwukrotnie wpisał się Pierre-Miechela Lasoggi. Pierwszą bramkę zdobył  już w 11 minucie po błędzie kapitana Borussii Tonego Jantschke, który zagrał we własne pole karne prosto pod nogi Lasoggi. Druga bramka wpadła tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivo Ilicevicia.

Po zmianie stron Borussia zaatakowała by odmienić wynik spotkania. Jednak ostatecznie wynik w 52 minucie na 0:3 ustalił Nicolai Müller.

Borussia Mönchengladbach – Hamburger SV (Lasogga 11′ 44′ Müller 52′) 0:3