PSG po raz pierwszy w sezonie bez wygranej

Pierwszym klubem, który zatrzymał zwycięski marsz PSG po kolejne mistrzostwo jest Girondins Bordeaux. Żyrondyści osiągnęli niemały sukces remisując z Paris Saint Germain na wyjeździe 2:2. Bramki strzelone przez gości, są również pierwszymi jakie stracili Paryżanie w tym sezonie.

Od początku spotkania wyraźnie przeważali gospodarze, jednak nie przekładało się to na zdobyte bramki. Pierwszego gola PSG zdobyło dopiero  w 27 minucie, po strzale w wykonaniu Edisona Cavaniego. Cztery minuty później odpowiedzieli goście. Po błędzie golkipera Paryżan, Henri Saivet po strzale głową dał Żyrondystą wyrównującą bramkę. W 34 minucie ponownie w swoje ręce sprawę wziął Cavani, który oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego. Bramkarzowi Bordeaux nie zostało nic innego jak wyjąć piłkę z siatki.

Druga połowa wydawała się przebiegać pod kontrolą PSG, goście próbowali atakować jedynie z kontry. Tego co miało nastąpić, nie zwiastowała również czerwona kartka dla Savieta, po której Żyrondyści grali w dziesięciu. W 79 minucie ekipa Bordeaux sprawiła niespodziankę strzelając gola dającego remis 2:2. Bohaterem gości został Wahbi Khazri, który wykorzystał drugi już błąd bramkarza gospodarzy. Mimo ataków ze strony Paryżan wynik już nie uległ zmianie.

Paris Saint-Germain (Cavani 27′ 34′) – Girondins Bordeaux (Saviet 31′ Khazri 79′) 2:2