Hoffenheim zgodnie z planem

Bez niespodzianki w meczu 1/8 Pucharu Niemiec pomiędzy VFR Aalen i TSG Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem “Wieśniaków” 2-0. Jedną z bramek zdobył Polanski.

Mecz był wyrównany jednak gospodarzom brakowało dokładności i skuteczności. Polanski strzałem z około 15 metrów pokonał Berndhardta, jeszcze w pierwszej połowie VFR mogło wyrównać ale piłka wylądowała na poprzeczce. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił aż do 56 minuty gdy to Volland podwyższył na 2:0. Ponadto w 63 i 74 minucie piłkarze z Aalen padali w polu karnym Jensa Grahla ale gwizdek sędziego milczał. Dzięki zwycięstwu nad zespołem 2. Bundesligi piłkarze Hoffenheim awansowali do ćwierćfinału.

VfR Aalen Daniel Bernhardt – Sascha Mockenhaupt, Arne Feick, Phil Ofosu-Ayeh, Oliver Barth – Andreas Ludwig, Michael Klauss (79-Orhan Ademi), Andreas Hofmann, Fabio Kaufmann, Juergen Gjasula – Collin Quaner (87-Leandro Grech).

TSG Hoffenheim: Jens Grahl – Tobias Strobl, Jeremy Toljan, Andreas Beck, Ermin Bicakcić – Roberto Firmino (73- Steven Zuber), Pirmin Schwegler, Eugen Polanski, Kevin Volland (90+2), Sebastian Rudy – Sven Schipplock (76-Anthony Modeste).