blank
Udostępnij:

Hit kolejki dla Schalke Gelsenkirchen

W sobotnim meczu Schalke Gelsenkirchen na własnym boisku pokonał Bayer Leverkusen 2:0. Bramki dla podopiecznych Jensa Kellera strzelali Hoger i Farfan. Jefferson Farfan pokonał Bernda Leno po strzale w rzutu karnego.

W barwach niebieskich zadebiutował Kevin-Prince Boateng, który został sprowadzony przed kilkoma dnami z Milanu, Swoją okazję miał w 63. minucie, lecz dobrze interweniował Leno. W barwach Aptekarzy na lewej obronie 90. minut rozegrał Sebastian Boenisch, który pokazał się z dobrej strony.

Dla ekipy z Veltins Arena było to pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, natomiast Bayer poniósł pierwszą porażkę. W niedzielę kolejne emocje w 1. Bundeslidze. O 15:30 Stuttgart podejmie Hoffenheim, a 17:30 Eintracht przed własną publicznością postara się sprawić niespodziankę w pojedynku z Borussią Dortmund.

Schalke Gelsenkirchen – Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)