Gwiazda odchodzi z Wieczystej! Czy to koniec wielkich planów?

Wieczysta Kraków

laczynaspilka.pl

Wieczysta Kraków, występująca na co dzień w lidze okręgowej, poinformowała o nieprzedłużeniu współpracy z jedną z gwiazd zespołu Bartoszem Iwanem.

Wieczysta Kraków to klub występujący w okręgówce, o którym w ostatnich tygodniach zrobiło się bardzo głośno za sprawą transferu byłego reprezentanta Polski, Sławomira Peszki. Właścicielem klub jest Wojciech Kwiecień – krakowski biznesmen, posiadający w swojej „stajni” pod 200 aptek.

O krakowskim klubie zrobiło się ponownie głośno, tylko tym razem w sposób negatywny. A mianowicie władze klubu podjęły decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z grającym asystentem trenera – Bartoszem Iwanem. 36-latek łączył grę w piłkę nożną z pracą zawodową. Pracował w jednej z aptek należących do Kwietnia. Decyzja o nieprzedłużeniu kontraktu z 36-latkiem wydaje się bardzo kuriozalna, ze względu na fakt, iż dyrektorem sportowym klubu jest jego ojciec – Andrzej Iwan.

Zdaniem krakowskiego korespondenta „TVP Sport” – Mateusza Migi, to nie Andrzej Iwan był odpowiedzialny za zwolnienie z klubu Bartosza. Decyzja została podjęta odgórnie, a 60-latek musiał jedynie przekazać złe wiadomości. Wraz z nieprzedłużeniem umowy, Bartosz Iwan postanowił odejść z pracy w aptece.

Na chwilę obecną nie znamy motywów leżących u podstaw tej decyzji. Nie wiemy także, jak odejście z klubu Bartosza, wpłynie na relacje Wojciech Kwicień – Andrzej Iwan.

Bartosz Iwan na poziomie centralnym wystąpił łącznie w 222 spotkaniach. Strzelił 46 bramek i zanotował 15 asyst. Na boisku spędził 12.794 minut. 36-latek reprezentował barwy takich klubów jak: GKS Katowice, Górnik Zabrze czy Wisła Kraków.

Wieczysta Kraków w przedwcześnie zakończonym sezonie ligi okręgowej grupy Kraków II, zajęła drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 35. punków. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły rezerwy drugoligowej Garbarni Kraków.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.