Więcej kibiców na stadionach PKO Ekstraklasy. Rząd łagodzi obostrzenia

Jagiellonia

Stadion Jagiellonii Białystok / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Już od najbliższego sezonu PKO BP Ekstraklasy na trybunach będzie mogło zasiąść więcej kibiców. Zapełnienie trybun będzie mogło wynosić aż 50%, a nie tak jak do tej pory 25%.

Jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, już w najbliższym czasie na stadionach będzie możliwość zapełnienia aż 50% stadionu. Jest to świetna informacja dla wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce. Zmiany mają wejść w życie 21 lipca z wyjątkami, które będą obowiązywać do 4 sierpnia tego roku. Podstawową zmianą będzie skrócenie dystansu społecznego z 2 metrów do 1,5 metra. Oczywiście będzie to miało miejsce przy ciągłym zakrywaniu ust oraz nosa.

– Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Przepisy te będą również obowiązywać również na stadionach niższych klas rozgrywkowych. Warto przypomnieć, że po zakończeniu tego sezonu, polska piłka wróci do gry już dziewiątego sierpnia. Będzie to miało miejsce za sprawą Superpucharu Polski, który odbędzie się na stadionie Legii Warszawa. Mistrzowie Polski podejmą wówczas zwycięzce Pucharu Polski – Cracovię lub Lechię Gdańsk.

Źródło: polsatnews.pl, własne

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.