Legia Warszawa ma nowego bramkarza

Stadion Legia Warszawa

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell


Legia Warszawa poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że ich nowym bramkarzem został Richard Strebinger.

Richard Strebinger reprezentował dotąd barwy klubów z Austrii i Niemiec. Ma spore doświadczenie, bo w barwach swojego ostatniego zespołu – Rapidu Wiedeń rozegrał aż 205 spotkań, w których zaliczył 66 czystych kont.

To ważne, że Legia sprowadziła wreszcie nowego golkipera. Na jesieni, gdy Artur Boruc miał kontuzję, młodzi zawodnicy nie zawsze radzili sobie dobrze w bramce. Legioniści nie ukrywali, że ich celem jest sprowadzenie nowego zawodnika na tę pozycję i wreszcie udało się to zrealizować.

29-letni Austriak związał się z Legią Warszawa kontraktem do 30 czerwca 2022 roku, czyli zaledwie na parę miesięcy. Ma wzmocnić rywalizację na pozycji bramkarza i w razie potrzeby być godnym zastępstwem dla Artura Boruca.

– Legia to wielki zespół. To dla mnie wielka wyzwanie i zaszczyt, że mogę być w takim miejscu. Chcę odnosić sukcesy z drużyną i pomóc jej w wygrywaniu trofeów. Klub pokazał, jak bardzo chce abym tu dołączył. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – powiedział bramkarz dla klubowych mediów Legii Warszawa.

– Sytuacja drużyny nie jest łatwa. Dołączam do zespołu jako nowy zawodnik z pozytywną energią. Chcę pomóc moim kolegom, abyśmy wspólnie odnosili sukcesy – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.