Grzegorz Lato po losowaniu: Niemal wszystko będzie zależeć od pierwszego spotkania


Względny optymizm zapanował po wylosowaniu Argentyny, Meksyku oraz Arabię Saudyjską w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Mundial będzie niezwykły z wielu względów. Zimowa aura za oknem nigdy nie była związana z mistrzowskim turniejem. Katar będzie domem futbolu przez miesiąc. Biało-czerwoni koniec końców nie trafili do “grupy śmierci”.

– Jak zwykle, niemal wszystko będzie zależeć od pierwszego spotkania. Pamiętam, że w 1973 roku wygraliśmy z Meksykiem aż dwa razy. Kilka lat później odnieśliśmy jeszcze jedno zwycięstwo. Uważam, że mamy olbrzymie szanse na wyjście z grupy – mówi Grzegorz Lato w “WP SportoweFakty”.

Król strzelców MŚ z 1974 roku podkreśla, że nie wolno nikogo lekceważyć. – Nie sądzę, żeby rozeznanie było gorsze niż w przypadku drużyn z naszego kontynentu. To już nie te czasy. Dzisiaj mamy zapisy meczów, łatwy dostęp do wszystkich rozgrywek i każdego można tak samo rozpracować – kontynuuje.

– Wiele razy się niby cieszyliśmy, a potem było tak, że pierwszy mecz w łeb, drugi w łeb i w trzecim graliśmy o honor. Na każdego trzeba wyjść z pełną mobilizacją – dokładnie tak jak w barażu ze Szwecją – podsumowuje.

Terminarz reprezentacji Polski:

  • Meksyk – POLSKA – 22 listopada, godz. 17:00 – Ad-Dauha, Stadium 974
  • POLSKA – Arabia Saudyjska – 26 listopada, godz. 14:00 – Ar-Rajjan, Education City Stadium
  • POLSKA – Argentyna – 30 listopada, godz. 20:00 – Ad-Dauha, Stadium 974

źródło: sportowefakty.wp.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.