Grupa D: Szwajcaria i Dania z awansem

W ostatniej kolejce grupy D eliminacji Euro 2020 Szwajcaria pokonała na wyjeździe Gibraltar aż 1:6, a Dania zremisowała 1:1 z Irlandią. Takie wyniki oznaczają, że na turniej jadą Szwajcaria i Dania.

Szwajcaria wygrywa grupę

W ostatnim swoim meczu Szwajcarzy podejmowali na wyjeździe Gibraltar. Byli w komfortowej sytuacji, bo dzięki zwycięstwu nad Gruzją nie musieli oglądać się na innych. Rywal najsłabszy w grupie, a więc w takich przypadkach pojawia się kwestia, kiedy padnie pierwsza bramka. Strzelanie w tym meczu rozpoczął w 10. mincuie Itten, wykorzystując podanie Vargasa. Do przerwy tylko 0:1, ale po przerwie już było lepiej. W 50. minucie Vargas podwyższył prowadzenie, a już 7 minut później do siatki trafił Fasschnat i było już wiadomo, że nic złego w tym meczu Szwajcarii nie spotka. W 74. minucie gospodarzom tego meczu udało się zdobyć bramkę, ale radość nie trwała długo, bo już kilkanaście sekund później Szwajcarzy odpowiedzieli kolejnym trafieniem.  Końcówja meczu także należała do Szwajcarów, którzy zadali jeszcze dwa ciosy. Najpierw w 85. minucie swojego drugiego gola zdobył Itten, a dwie minuty później Xhaka. Szwajcaria pokonuje Gibraltar 1:6 i wygrywa swoją grupę eliminacyjną, co oznacza, że w losowaniu grup Mistrzostw Europy znajdą się w II koszyku.

Dania z awansem

Dania w ostatnim eliminacyjnym meczu wybrali się do Dublina, aby rozegrać mecz z Irlandią. Podbudowani wysokim zwycięstwem nad Gibraltarem musieli wygrać, aby utrzymać pozycję lidera lub zremisować, aby awansować z drugiego miejsca na turniej. Przez długi czas utrzymywał się remis, aż do 73. minuty. Wtedy Dalsgaard dośrodkował w pole karne, obrońcom urwał się Braithwaite i było 0:1 dla Danii. W tym momencie Irlandia do awansu potrzebowała dwóch bramek. Dążenia Irlandii do odrobienia rezultatu zostały nagrodzone w 85. minucie, kiedy to Doherty zachował się najlepiej w polu karnym. Niestety dla Irlandii nie starczyło już czasu na strzelenie drugiej bramki i to Dania cieszy się z awansu na turniej.