W meczu o tzw. pietruszkę, reprezentanci Czech pokonali San Marino 5:0 (3:0). Obie drużyny nie miały już szans nawet na baraże.

Od pierwszych sekund, zgodnie z planem zaatakowali Czesi. W 7. minucie Jakub Jankto podał w pole karne do Michala Krmenčíka, a ten bez problemów umieścił futbolówkę w siatce. Na drugą bramkę kibice reprezentacji Czech musieli chwilę poczekać. Jednak w końcu piłka znalazła drogę do siatki. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bořek Dočkal, a gola zdobył Michal Krmenčík. Chwilę później było już 3:0. Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Jakub Jankto, fatalnie interweniował Aldo Simoncini, a do pustej bramki trafił Jan Kopic. W 40. minucie, wreszcie okazję stworzyło sobie San Marino. Luca Tosi dośrodkował do Mirko Palazziego, pomocnik gości uderzył z główki, ale dobrze interweniował Tomas Koubek.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W 56. minucie świetnej sytuacji oko w oko z bramkarzem San Marino nie wykorzystał Jakub Jankto. Później gospodarze już nie forsowali tempa tak jak w pierwszej połowie. W ich grze było dużo niedokładności, ale San Marino nie potrafiło tego wykorzystać. Mimo słabej gry, Czesi strzelili następnego gola. Jan Kliment zagrał piłkę do Filipa Novaka, a czeski pomocnik pokonał Aldo Simoncinego. Kolejna bramka to indywidualna akcja Vaclava Kadleca. Pomocnik Sparty Praga minął kilku obrońców i spokojnie umieścił piłkę w bramce, ustalając tym samym wynik meczu.

08.10.2017, 10. kolejka Eliminacji Mistrzostw Świata 2018 (Grupa C), Doosan Aréna

Czechy-San Marino 5:0 (3:0)

Michal Krmenčík 8′,23′, Jan Kopic 27′, Filip Novák 71, Vaclav Kadlec 83′

Czechy: Tomas Koubek – Pavel Kadeřábek, Tomáš Kalas, Michael Lüftner, Filip Novák – Jan Kopic (Jan Sýkora 63′), Bořek Dočkal, Vladimír Darida, Jakub Jankto, Antonín Barák (Vaclav Kadlec 70′) – Michal Krmenčík (Jan Kliment 63′)

San Marino: Aldo Simoncini – Cristian Brolli, Fabio Vitaioli (Marco Berardi 82′), Alessandro Della Valle, Mirko Palazzi, Andrea Grandoni – Manuel Battistini, Luca Tosi, Danilo Rinaldi – Filippo Berardi (Maicol Beretti 76′), Marco Bernardi (Giovanni Bonini 64′)

Żółte kartki: Manuel Battistini

Sędzia: Albuquerque Troleis