Gikiewicz obronił rzut karny – statystki Polaków w II Bundeslidze

W piątek na boiskach drugiej Bundesligi odbyły się trzy spotkania 16. kolejki. Lider ligi, Freiburg wygrał na wyjeździe z Heidenheim, a jedną z bramek zdobył Nils Petersen. Były piłkarz Bayernu Monachium w piętnastu spotkaniach zdobył piętnastego gola! Do 27-letniego Niemca zbliżył się Kacper Przybyłko, który pokonał bramkarza rywali dwukrotnie i ma już na koncie pięć trafień.

W innym spotkaniu Braunschweig przed własną publicznością pokonał Bochum 1:0. Goście mogli wywieźć jeden punkt, ale minutę przed końcem rzutu karnego nie wykorzystał Felix Bastians. Strzał defenzora obronił Rafał Gikiewicz.

statystyki Polaków w piątkowych spotkaniach 16. kolejki II Bundesligi:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) -90.minut, zdobył dwie bramki, oddał cztery strzały oraz wygrał dziesięć z dwudziesty dziewięciu pojedynków.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – cały mecz na ławce rezerwowych

Piotr Ćwielong (Bochum) – cały mecz na ławce rezerwowych

Adam Matuszczyk (Braunschweig) – 90. minut, oddał jeden celny strzał oraz wygrał dwanaście z dwudziestu jeden pojedynków.

Rafał Gikiewicz (Braunschweig) – 90.minut, obronił rzut karny.