Sześć goli padło w pierwszym spotkaniu 15. kolejki Ligue1. Byliśmy świadkami niemałej niespodzianki, bowiem Lyon uległ na własnym stadionie Montpellier 2:4.

Nawet najwierniejsi fani  gości nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku spotkania. Po 11 minutach Montpellier prowadziło już dwiema bramkami po samobójczym golu Gonalonsa i strzale Ninga. W 14 minucie po stronie gospodarzy odpowiedział Lacazette, który strzelił dobijając obroniony przez Pionniera strzał głową Beauvue.

Po zmianie połów, piłkarze Montpellier znów szybo zaczęli strzelać. Bramkę na 1:3 w 48 minucie zdobył ponownie Ninga, po błędzie defensywy Lyonu. W 80 minucie na 4:1 podwyższył Camara. Cztery minuty później znów mieliśmy przyjemność oglądać gola. Drugą bramkę dla Lyonu zdobył bowiem Ghezzala, który zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Olympique Lyon – Montpellier HSC 2:4
0:1 Gonalons (sam.) 8′