Gary Lineker został przywrócony do „Match of The Day”. „Chcę podziękować wszystkim za niesamowite wsparcie”
Gary Lineker wraca do pracy w ""BBC", po tym jak został zdjęty z anteny po awanturze o bezstronność, w której skrytykował nową politykę azylową rządu.
Dyrektor generalny "BBC" - Tim Davie zapowiedział, iż zostanie przeprowadzona niezależna ocena wytycznych dotyczących mediów społecznościowych. Gary Lineker w zeszłym tygodniu w tweecie porównał język używany przez przedstawicieli brytyjskiego rządu w planach dotyczących zmian w prawie azylowym, po napływie migrantów do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, do tych używanych przez Niemcy w latach 30.
Jego słowa na temat nowej rządowej ustawy o nielegalnej migracji spotkały się z krytyką konserwatywnych ministrów, w tym ministra spraw wewnętrznych. Powiedziano w piątek, że musi przeprosić za swoje tweety lub nie będzie mógł brać udziału w piłkarskim programie "Match of The Day", w którym jest ekspertem od 1999 roku.
Kiedy odmówił wycofania się ze swoich słów, został zdjęty z anteny, co wywołało bezprecedensową falę strajków innych ekspertów i komentatorów. - Po kilku surrealistycznych dniach cieszę się, że udało nam się przez to przejść. Chcę podziękować wszystkim za niesamowite wsparcie, szczególnie moim kolegom z BBC Sport, za niezwykły pokaz solidarności. Piłka nożna to gra zespołowa, ale ich wsparcie było ogromne - napisał Lineker.
- Bez względu na to, jak trudne były ostatnie dni, po prostu nie można ich porównać do konieczności ucieczki z domu przed prześladowaniami lub wojną, żeby szukać schronienia w odległej krainie. Serce się raduje, widząc empatię tak wielu z was wobec ich trudnej sytuacji - dodał Anglik.
Oczekuje się, że pracownicy "BBC" pozostają bezstronni w sprawach politycznych i muszą przestrzegać surowych wytycznych dotyczących mediów społecznościowych.
After a surreal few days, I’m delighted that we have navigated a way through this. I want to thank you all for the incredible support, particularly my colleagues at BBC Sport, for the remarkable show of solidarity. Football is a team game but their backing was overwhelming. 1/4
— Gary Lineker (@GaryLineker) March 13, 2023
-

AktualnościGuardiola: „Jeśli nie wierzycie w odwrócenie z Realem Madryt, zostańcie w domu”Nowacki / 16 marca 2026, 17:26
-


AktualnościArne Slot po remisie 1:1 z Tottenhamem: "Normalne, że kibice wygwizdują zespół"Nowacki / 16 marca 2026, 16:49
-


AktualnościJoan Laporta po reelekcji: priorytety Barcelony do 2031, współpraca z Yuste i otwarte drzwi dla MessiegoNowacki / 16 marca 2026, 16:02
-


AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaNowacki / 13 marca 2026, 17:43
-

AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-

AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneNowacki / 13 marca 2026, 16:22































