Fryzowie pokonali Groningen

Pierwsze niedzielne spotkanie zakończyło się zwycięstwem sc Heerenveen. Drużyna prowadzona przez Dwight Lodeweges pokonała Groningen 3:1.

Pierwszą bramkę na 10 minut przed końcem pierwszej połowy zdobył Thern. Dla  szweckiego pomocnika było to drugie trafienie w 7 występie w barwach Fryzów. Po zmianie stron wyrównującego gola strzelił najlepszy strzelec Groningen – Michael de Leeuw. Dla środkowego napastnika to 13 bramka w tym sezonie. Po 60 minutach na prowadzenie znów wyszli gospodarze. Własnego bramkarza pokonał Hateboer. Pomimo gry w osłabieniu, Fryzom udało się zdobyć jeszcze jednego gola. Na 7 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra, boisko opuścił De Roon. W doliczonym czasie gry prowadzenie podwyższył 22-letniVeerman.

Heerenvenn pozostało po tym spotkaniu na 6 pozycji. Dla przyjezdnych był to 4 mecz bez wygranej. Klub Erwina van de Looia spadł na 11lokatę w tabeli.

sc Heerenveen – FC Groningen 3:1 (1:0)