“France Football” publikuje najlepszą jedenastkę dekady. Lewandowski nie został doceniony

Eurosport

Magazyn “France Football” opublikował Jedenastkę Dekady, w której znaleźli się najlepsi zdaniem dziennikarzy piłkarze ostatniego dziesięciolecia. Nie tylko nie znaleźli oni miejsca dla Roberta Lewandowskiego, ale w ogóle nie umieścili w niej żadnego środkowego napastnika. Kontrowersyjnych decyzji nie zabrakło też na innych pozycjach.

Najwięcej dyskusji wzbudziły wybory dokonane przy wyborze trójki ofensywnej. Sama obecność w niej Messiego i Ronaldo jest oczywiście bezdyskusyjna, ale już decyzja o ustawieniu Portugalczyka na środku ataku jest mocno kontrowersyjna. Wydaje się, że dziennikarze prestiżowego “France Football” umieścili Ronaldo na takiej pozycji, by zrobić miejsce dla Neymara. To właśnie brazylijski skrzydłowy partneruje w ataku wspomnianej dwójce.

Sporo osób krytykuje też wybór Virgila van Dijka, jako jednego z dwóch najlpeszych stoperów dekady. Nie jest to krytyka bezzasadna, jako że Holender na najwyższym poziomie rozegrał tak naprawdę dwa lata. Dyskusja toczy się także nad pozycją bramkarza, gdzie dziennikarze “France Football” umieścili Ikera Casillasa.

Pełne zestawienie prezentuje się następująco:
France Football
źródło: sport.tvp.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *