Raków Częstochowa 2022/23
Udostępnij:

Fortuna Puchar Polski: Raków Częstochowa z awansem do trzeciego finału z rzędu

Piłkarze Rakowa Częstochowa ograli na wyjeździe Górnika Łęczna (1:0) po bramce Bartosza Nowaka. Ekipa Marka Papszuna w finale zmierzy się z Legią Warszawa 2 maja na PGE Narodowym.

Lider PKO Ekstraklasy pod wodzą Marka Papszuna dwa razy z rzędu triumfował w Pucharze Polski i trzeci finał był na wyciągnięcie ręki. Medaliki były zdecydowanym faworytem przeciwko pierwszoligowcowi. - Musimy się skoncentrować, żeby zacząć budować nową serię zwycięstw - mówił Bartosz Nowak. Podrażnieni porażką z Legią Warszawa (1:3) przy Łazienkowskiej stawiał jeszcze w trudniejszej sytuacji łęcznian.

W 9. minucie Gustav Berggren zagroził mocnym uderzeniem, lecz Maciej Gostomski świetnie interweniował. W 25. minucie zawahanie defensorów Rakowa mógł wykorzystać Podliński. W 30. minucie tym razem gospodarzy uratowała poprzeczka po strzale Frana Tudora. W 47. minucie Jean Carlos z lewej flanki zagrał do Bartosza Nowaka i pomocnik bez kłopotów trafił do siatki. Zespół prowadzony przez Kamila Kieresia koniec końców sprawił trochę kłopotów częstochowianom, którzy dowieźli wynik i trzeci kolejny finał PP stał się faktem.