Fiorentina zatrudni Luciano Spallettiego?

Luciano Spalletti

Zdjęcie: https://www.serpentsofmadonnina.com/

W tegorocznej kampanii ACF Fiorentina prezentuje się znacząco poniżej oczekiwań. Próba przywrócenia klubu na właściwe tory może skutkować zmianą na stanowisku szkoleniowca.

Po 12. kolejkach Serie A “La Viola” plasuje się na 9. miejscu z dorobkiem 16 “oczek”. Obecna forma nie zapowiada, by w najbliższym czasie podopieczni Vincenzo Montelli mieli powrócić do czołówki i włączyć się do walki o pozycję gwarantującą udział w europejskich pucharach.  W minionej serii gier Fiorentina doznała bolesnej porażki 5:2 w wyjazdowym starciu z Cagliari.

Lekiem na bolączki klubu ze Stadio Artemio Franchi ma okazać się zmiana trenera.  Zgodnie z doniesieniami włoskich mediów głównym kandydatem do objęcia posady szkoleniowca jest Luciano Spalletti, były trener m.in.  AS Romy czy Interu Mediolan. 60-latek zakończył współpracę z “Nerazzurri” w czerwcu tego roku.

Jedną z głównych niedogodności w przypadku finalizacji tego ruchu mogą okazać się finansowe wymagania Spallettiego.  Warto także wspomnieć, iż Włoch wciąż otrzymuje pensję od włodarzy Interu w wyniku wcześniejszego rozwiązania kontraktu (który notabene obowiązuje do 2021 roku). Obie strony są dalekie od porozumienia w tej sprawie. Ewentualne zainteresowanie kierownictwa Fiorentiny będzie wymagało negocjacji również tej kwestii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *