Fenomenalny Messi daje zwycięstwo Barcelonie

W grupie F wszystko było już rozstrzygnięte, w której znajdowały się miedzy innymi PSG oraz FC Barcelona. “Duma Katalonii” pewnie dzisiaj pokonała na wyjeździe cypryjski APOEL Nikozja (4:0).

Od samego początku to podopieczni Luisa Enrique zdominowali spotkanie. W 21. minucie pierwszego gola w barwach FC Barcelony zdobył Urugwajczyk Luis Suarez, który wszedł w pole karne i pokonał bezradnego bramkarza Pardo. Przed końcem pierwszej połowy swojego pierwszego gola w meczu zdobył Leo Messi, który dostał piłkę od Rafinhy. Tym samym 27-letni Argentyńczyk został samodzielnym liderem generalnej klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

W 58. minucie najlepszy strzelec w historii Barcelony Leo Messi po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem otrzymał prostopadła piłkę od Daniego Alvesa i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał golkipera. Grający dzisiaj na lewej stronie pomocy Brazylijczyk Rafinha w 70. minucie musiał opuścić boisko, gdyż ujrzał druga żółta kartkę w konsekwencji czerwoną od włoskiego sędziego. Było to dość nieodpowiedzialne zachowanie biorąc pod uwagę, że Barca prowadziła w tym momencie 3:0. Osłabienie nie zmieniło gry “Blaugrany” i nadal grali swoja piłkę. W 84. minucie siły się wyrównały, ponieważ João Guilherme obejrzał także drugi żółty kartonik i był zmuszony zejść z boiska.

Niesamowitą formą strzelecką od kilku dni może poszczycić się Leo Messi, który w weekend ukłuł trzy gol ew starciu z Sevillą, a ten wyczyn powtórzył również we wtorkowy wieczór w LM. W 87. minucie ładna akcję przeprowadzili goście, którzy rozgrywali futbolówkę w polu karnym APOEL-u. Ostatecznie skrzydłowy Barcelony wyłożył piłkę do Leo Messiego, a ten strzelił do pustej bramki. Ostatecznie to Katalończycy byli górą i odnieśli łatwo i przyjemnie tryumf.

Jednak na czele tabeli grupy F znajduje się PSG z dorobkiem 13 oczek, które pokonało dziś u siebie Ajax Amsterdam (3:1). Natomiast FC Barcelona plasuje się na drugim miejscu z dwunastoma punktami.

APOEL Nikozja – FC Barcelona 0:4 (0:2)
Suarez 27′, Messi 38′, 58′, 87′

APOEL: Pardo – Sergio, Guilherme, Carlao, Antoniades – T. Gomes, Morais, Vinicius (Djebbour), Aloneftis (Efrem) – Manduca (De Vincenti), Sheridan

Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Pique, Bartra, Alba (Adriano) – Mascherano, Rakitić (Xavi), Rafinha – Pedro, L. Suarez (Busquets), Messi

Sędzia: G. Rochi (Włochy)