Faworyt niespodziewanie przegrał

Po trzech zwycięstwach z rzędu niespodziewanie w derbach Andaluzji przegrała Malaga. Ekipa Javi Gracii na własnym boisku uległa Almerii 1:2.

Malaga przeważała nad swoim rywalem przez całe spotkanie. Widać to chociaż po oddanych strzałach 14-6 na korzyść gospodarzy,lecz podopieczni Javi Gracii nie umieli przełożyć tego na bramki. Zdecydowanie lepiej wychodziło to gością,którzy otworzyli wynik spotkania w 39 minucie po bramce Hemeda. Zespół z Malagi odpowiedział dopiero w 73 minucie i po bramce Samuela było 1:1. Jednak ten remis nie trwał długo bo w 76 minucie po rzucie karnym padła druga bramka dla gości i strzelił ją po raz drugi w tym spotkaniu Hemed. I takim wynikiem skończyło się spotkanie i goście niespodziewanie zdobyli 3 punkty w tym spotkaniu.