mksolimpia.szczecin.pl

Dla szczecińskiego zespołu jest to drugi sezon w Ekstralidze. Na nieszczęście zespołu prowadzonego przez Natalię Niewolną zaczął się jeszcze gorzej niż rozgrywki 2014/15. Olimpia to jedyna ekipa bez ligowego zwycięstwa.

 

W debiutanckiej kampanii Olimpia zakończyła zmagania na 8 pozycji. Na pierwszy komplet punktów klub z zachodniopomorskiego musiał czekać do 5 kolejki. Pokonały wówczas GOSiRki Piaseczno 4:1. Zanim zwyciężyły musiały uznać wyższość Medyka, Mitecha, Zagłębia i AZS-u Wrocław. W pierwszych 4 potyczkach straciły 20 goli, a zdobyły ledwie 2 bramki. Dzięki tej wygranej klub ze Szczecina odbił się wtedy od dna ligowej tabeli.

W tym sezonie idzie im jak po grudzie. Po 8 seriach gier (mają jeszcze 2 zaległe mecze do rozegrania) okupuję ostatnią pozycję. Do tej pory zdołały zdobyć jeden punkt. Wywalczyły go w domowej potyczce z beniaminkiem z Wałbrzycha. Zremisowały wówczas z AZS-em 2:2. Patrząc na rezultaty osiągane przez Olimpijki nie należy spodziewać się rychłej zmiany sytuacji. Na tą chwilę dysponują najgorszą obroną w całej stawce. Straciły już 37 bramek (średnio 4,6 gola na mecz). Mają już ponad 100 straconych goli w obu występach w Ekstralidze. Trzykrotnie ulegały swoim rywalkom 0:3. Tak było w Sosnowcu i Bydgoszczy, oraz u siebie z Zagłębiem. Różnicą 3 goli, tyle że 6:3 przegrały w Piasecznie z GOSiRkami. W 2 kolejce doznały najwyższej porażki w historii. Na własnej murawie zostały rozgromione przez Górnika Łęczna. Przyjezdne zaaplikowały miejscowym 9 goli. Jedną bramkę straciły w potyczce z AZS-em Biała Podlaska. Bardzo źle gra się szczeciniankom w Koninie. W niedzielę ponownie uległy Mistrzyniom kraju różnicą 9 goli. Wiosną tego roku zostały rozbite 9:0. Jest to ich największa wyjazdowa porażka. W minioną niedzielę nie było lepiej. Na Stadionie Miejskim im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego zostały ograne przez miejscowe 10:1. Mało pocieszający mógł być fakt dla drużyny Niewolnej, iż gol zdobyty przez jej podopieczne był pierwszym straconym przez Medyka w tej kampanii. Anna Szymańska była niepokonana przez prawie 700 minut.

Najczęściej trafiającą zawodniczką w Olimpii jest grająca trener Natalia Niewolna. Do tej pory strzeliła połowę bramek zdobytych przez swoją drużynę, czyli 3. Dwukrotnie udała się ta sztuka reprezentantce Polski do lat 17 Roksanie Ratajczyk. Natomiast jednego gola zdobyła Katarzyna Tarnowska. Mniejszy dorobek bramkowy od Olimpii ma jedynie Sztorm, który zdobył 4 gole, a o jedną bramkę więcej ma KKP Bydgoszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x