Za nami inauguracyjna kolejka na boiskach Ekstraligi w 2016 roku. Hat-tricka zdobyła Roksana Ratajczyk. Dla zawodniczki to pierwsze trzy bramki w jednym spotkaniu w karierze. Dzięki jej bramkom Szczecinianki niespodziewanie wysoko pokonały GOSiRki Piaseczno 4:0.

Pierwszą bramkę w konfrontacji z GOSiRkami zdobyła już w 3 minucie meczu. Po raz kolejny trafiła 20 minut później. Dwie asysty przy jej trafieniach zaliczyła trener Natalia Niewolna. Młodzieżowa reprezentantka Polski kolejną bramkę zdobyła w drugiej odsłonie.

17-letnia Ratajczyk to wychowanka Olimpii Szczecin. Piłkarka na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w kampanii 2014/15. W pierwszym składzie wyszła na spotkanie rozgrywane w Koninie. Spędziła wówczas na placu boju 70 minut, a Olimpijki zostały rozgromione 9:0. Pierwsze trafienie zanotowała w 14 kolejce. Pokonała wtedy Andżelikę Dąbek, czym doprowadziła do wyrównania. Jednak szczeciński team uległ Zagłębiu 3:1.

W tym sezonie napastniczka ma już na koncie 5 trafień. Jesienią zdobyła jedną z bramek w zremisowanym spotkaniu przeciwko beniaminkowi z Wałbrzycha. Była również autorką honorowego trafienia w wyjazdowym spotkaniu w Koninie. Uległy wtedy Mistrzyniom Polski 10:1. Zawodniczka drużyny Natalii Niewolnej ma na koncie 9 trafień w dwóch sezonach. Do tej pory zagrała przez 1756 minut.