EURO 2016: Walia zwycięża, Rosja odpada z turnieju

bale

uefa.com

W ostatnim spotkaniu obu drużyn w grupie B, Walia pokonała Rosję 3:0. Gole strzelali Ramsey, Taylor i Bale. Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Walii kończy rozgrywki grupowe na miejscu pierwszym. Rosja z jednym punktem na koncie żegna się z turniejem.

Dla Rosji ten mecz był walką o życie. Żeby myśleć o wyjściu z grupy, zawodnicy trenera Slutskiego musieli zgarnąć z murawy trzy punkty. Szybko plany pokrzyżował im Aaron Ramsey, który w 11′ minucie trafił do siatki. Walia poszła za ciosem i dziewięć minut później dołożyła drugą bramkę. Jej autorem był Neil Taylor. Do przerwy, pomimo przewagi w posiadaniu piłki , Rosja nie miała nic do powiedzenia. W drugiej części spotkania Walia kontrolowała grę, a rosyjscy zawodnicy nie wierzyli już za bardzo w możliwość odwrócenia losów spotkania. Dowodem może być fakt, że nie oddali oni ani jednego celnego strzału po zmianie stron. W 67′ minucie Bale pozbawił już jakichkolwiek złudzeń, wszystkich sympatyków reprezentacji Rosji. 3:0 dla Walii, a dzięki remisowi w meczu Anglia-Rosja, Gareth Bale i spółka zwyciężyli w grupie B.

Walia: Hennessey – Taylor, Davies, Williams, Chester, Gunter – Ramsey, Ledley (76′ King), Allen (74′ Edwards) – Vokes, Bale (83′ Church)

Rosja: Akinfeev – Smolnikov, A. Berezutski (46′ V. Berezutski) , Ignashevich, Kombarov – Mamaev, Glushakov, Smolov (70′ Samedov), Shirokov (52′ Golovin), Kokorin – Dzyuba

Walia: 11′ Ramsey, 20′ Taylor, 67′ Bale