EURO 2016: Remis Portugalii z Islandią na koniec pierwszej kolejki spotkań

uefa.com

W meczu zamykającym pierwszą kolejkę spotkań na EURO 2016, Portugalia zremisowała z Islandią 1:1. Gole strzelali Nani oraz Bjarmason.

Rewelacja eliminacji do turnieju we Francji, ekipa Islandii zmierzyła się w Saint-Etienne z Portugalią. Od początku przeważała ekipa, której największą gwiazdą jest Cristiano Ronaldo. Wydawało się, że występ na mistrzostwach, zawodników z małej wyspy na północy Europy będzie można opisać słowami: “Z dużej chmury mały deszcz”. Finaliści EURO 2004 byli bardzo blisko bramki kilkukrotnie w pierwszej połowie, świetnie jednak spisywał się bramkarz reprezentacji Islandii, Halldorsson. W końcu jednak do siatki trafił Nani i wydawało się, że Portugalia ma wszystko pod kontrolą. Schodzili na przerwę z wyraźną przewagą psychologiczną, a na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0. Na początku drugiej części spotkania, bo już w 50′ minucie, Islandczycy jednak pokazali, dlaczego awansowali na turniej. Strzał Birkira Bjarnasona, okazał się być pierwszą bramką reprezentacji Islandii na Mistrzostwach Europy. W dalszej fazie meczu obie ekipy miały sytuacje bramkowe, Islandia uwierzyła w siebie, a Portugalia chciała zdobyć trzy punkty. Żadna bramka jednak nie padła. W 95′ minucie co prawa, CR7 miał okazje z rzutu wolnego, z odległości około 24 metrów od bramki, jednak trafił prosto w mur. Historyczny remis Islandii z Portugalią stał się faktem.

Portugalia: Rui Patricio – Vieirinha, Carvalho, Pepe, Guerreiro – Mario (76′ Quaresma), Pereira, Gomes (84′ Eder), Moutinho (71′ Renato Sanches) – Nani, Ronaldo

Islandia: Halldorsson – Skulason, Arnason, Sigurdsson, Saevarsson – Bjarnason, Sigurdsson, Gunnarsson, Gudmundsson – Bodvarsson, Sigthorsson (81′ Finnbogason)