Udostępnij:

Eliminacje do ME U-21: Polska remisuje z Niemcami. Awans do turnieju niemal pewny (WIDEO)

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała z Niemcami 3:3 w ostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Podopieczni Adama Majewskiego przegrywali do przerwy 1:3, ale po zmianie stron doprowadzili do remisu, który niemal na pewno gwarantuje awans na główną imprezę.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla polskiej młodzieżówki. Już w 3. minucie goście objęli prowadzenie. Tom Rothe podał z lewej strony w pole karne, a Nicolò Tresoldi uderzył między nogami Kacpra Tobiasza. Podopieczni Adama Majewskiego otrząsnęli się jednak szybko i kwadrans później doprowadzili do remisu. Arkadiusz Pyrka z lewej strony posłał płaską centrę na jedenasty metr, a po strzale Dominika Marczuka piłka odbiła się nóg rywala i zaskoczyła bramkarza Niemców.

Wyrównująca bramka zamiast dodać skrzydeł Biało-Czerwonym, to wprowadziła w ich poczynania apatie i bezradność. Wykorzystali to Niemcy, którzy do przerwy zdobyli dwie bramki. Już w 21. minucie Paul Wanner miał bardzo dużo miejsca przed polem karnym i oddał strzał w "okienko", nie miał szans Kacper Tobiasz. Trzecia bramka dla gości padła po bezradności naszych reprezentantów przy stałym fragmencie gry. Wrzutka Rocco Reitza z wolnego i głową trafia Bright Arrey-Mbi.

Przerwa odmieniła obraz tego spotkania. Już pięć minut po zmianie stron Biało-Czerwoni złapali kontakt! W słupek trafił Dominik Marczuk, a z kilku metrów celnie dobił Jakub Kałuziński. Ta bramka jeszcze bardziej napędziła podopiecznych Adama Majewskiego. Już w 59. minucie Mariusz Fornalczyk zdecydował się na szalony rajd prawą stroną, zszedł do środka i idealnie przymierzył po długim słupku doprowadzając do upragnionego remisu.

To Polacy byli bliżsi czwartej bramki, ale po strzale Cezarego Polaka obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Ten remis niemal na pewno zagwarantuje reprezentacji młodzieżowej awans na przyszłoroczne EURO U21. Trzeba poczekać na wyniki dwóch spotkań, ale tylko niesamowity zbieg zdarzeń może podopiecznym Adama Majewskiego odebrać awans.