El. MŚ: Austria z Walią na remis. Arnautović dał punkt!

diepresse.com

W najciekawszym starciu grupy D, drugiej kolejki eliminacji Mistrzostw Świata w Rosji, Austria zremisowała u siebie z półfinalistą Euro 2016, Walią 2:2.

Austria, pomimo faktu mierzenia się z drużyną najlepszej czwórki, ostatniej wielkiej imprezy, nie była na straconej pozycji. Na ich korzyść działał własny stadion, oraz pomimo niepowodzenia we Francji, utalentowany i groźny zespół. W pierwszej kolejce obie reprezentacje wygrały. Walia pokonała Mołdawię 4:0, Austria wywiozła trzy punkty z Gruzji po zwycięstwie 2:1. W bezpośrednim starciu, nie było drużyny, która wyraźnie przejęła inicjatywę. Na bramkę otwierającą wynik meczu, której autorem był Joe Allen, szybko odpowiedział Marko Arnautović. Gdy w 45′ minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1, wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem. Nic bardziej mylnego. W doliczonym czasie gry prowadzenie rywalom zafundował Wimmer, który trafił do własnej bramki. W niespodziewanych okolicznościach więc, Walia zapewniła sobie prowadzenie po pierwszej odsłonie spotkania. Drugie czterdzieści pięć minut, to zmiana bramkarza w drużynie Austrii, z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Almer. Pocieszeniem dla gospodarzy, było jednak to, co wydarzyło się kilka minut wcześniej. Mowa o drugiej bramce Arnautovicia, który kolejny raz wyrównał i w ten sposób zapewnił swojej kadrze remis i cenny punkt w pojedynku z Walijczykami.

Austria: Almer (58′ Ozcan) – Klein, Dragović, Hinteregger, Wimmer – Baumgartlinger, Alaba, Sabitzer, Junuzović (79′ Schopf), Arnautović (87′ Schaub) – Janko

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, Davies, Williams, Taylor (90+1′ Huws) – King, Allen (56′ Edwards), Ledley – Vokes (77′ Robson-Kanu), Bale

Austria – Walia 2:2 (1:2)

28′, 48′ Arnautović ; 22′ Allen, 45+1′ Wimmer (bramka samobójcza)

Pozostałe wyniki grupy D:

Mołdawia – Serbia 0:3 (0:2)

19′ Kostić, 37′ Ivanović, 60′ Tadić

Irlandia – Gruzja 1:0 (0:0)