W meczu 1. kolejki grupy A eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentacja Czech pokonała po pasjonującym spotkaniu brązowych medalistów Mistrzostw Świata – Holendrów 2:1.

Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po zgraniu piłki głową przez Davida Lafatę pięknym strzałem lewą nogą zza pola karnego popisał się Borek Dockal. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Jaspera Cillessena. Do przerwy Czechy – Holandia 1:0.

Holendrom udało się wyrównać w 56. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie z lewej flanki Daley’a Blinda wykończył strzałem głową Stefan de Vrij.
W końcówce meczu inicjatywę przejęli Czesi. W doliczonym czasie przyniosło to efekt. W 91. minucie holenderski obrońca Daryl Janmaat tak niefortunnie zgrał piłkę głową, że odbiła się ona od słupka holenderskiej bramki, a Vaclav Pilar dopełnił formalności kierując ją do siatki. Czesi po niezwykle ciekawym meczu zasłużenie pokonali trzecią drużynę brazylijskiego mundialu 2:1.

Czechy – Holandia 2:1 (1:0)
Gol 22′ 1:0 Dockal
Gol 56′ 1:1 de Vrij
Gol 90+1′ 2:1 Pilar