Jesus Imaz
Udostępnij:

El. LM: Jagiellonia coraz bliżej pucharów. Klasyczny hat-trick Imaza (WIDEO)

Jagiellonia Białystok jest właściwie o krok od gry w europejskich pucharach na jesień. Jesus Imaz bohaterem Podlasia!

Jagiellonia Białystok zapewniła sobie dominującą pozycję w eliminacjach do Ligi Mistrzów, pokonując FK Poniewież 4:0 na ich terenie.

Wirtuozeria Imaza

Jagiellonia, od początku meczu na Litwie, przejęła inicjatywę. Jesus Imaz, hiszpański napastnik, stał się gwiazdą wieczoru, zdobywając trzy gole w pierwszej połowie. Jego wyjątkowa skuteczność i precyzja były kluczowe dla osiągnięcia tak dobrego wyniku. Pierwszy gol padł po świetnej asyście Kristoffera Hansena, który wykorzystał wrzutkę Afimico Pululu.

Imaz kontynuował swoją galę strzelecką, wykorzystując niemal każdą okazję, by zwiększyć przewagę swojego zespołu. Jego trzeci gol, wynik niezwykłej koordynacji i zrozumienia gry z Pululu, zaskoczył obronę Poniewieżu, pozwalając Jagiellonii na komfortowe prowadzenie.

W drugiej połowie, mimo braku kolejnych bramek, Jagiellonia utrzymywała kontrolę nad meczem, dominując w środkowej strefie boiska. Trener Adrian Siemieniec skutecznie rotował składem, dając szansę rezerwowym, co pokazuje głębię i jakość zespołu. Wprowadzeni z ławki Miki Villar i Lamine Diaby-Fadiga dodali energii drużynie w kluczowych momentach. Chociaż Diaby-Fadiga był bliski zdobycia gola, to ostatecznie to Hansen zakończył strzelecki festiwal Jagiellonii, podpisując się pod czwartym trafieniem i potwierdzając wyższość polskiego klubu nad litewskim przeciwnikiem.

Ten mecz nie tylko ugruntował pozycję Jagiellonii w europejskich rozgrywkach, ale także przyniósł nadzieję na dalsze sukcesy w Lidze Mistrzów, a przynajmniej minimum Lidze Konferencji.