blank
Udostępnij:

El. LKE: Śląsk odrobił straty i gra dalej (WIDEO)

Śląsk Wrocław wygrał z Riga FC 3:1 i awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Bohaterem wrocławian Mathias Nauel, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

W pierwszym spotkaniu na Łotwie Śląsk przegrał 0:1 i musiał we Wrocławiu odrobić straty, żeby uniknąć małej kompromitacji. Podopieczni Jacka Magiery z dobrą energią rozpoczęli to spotkanie. W 5. minucie faulowany w polu karnym był Samiec-Talar i sędzia wskazał na rzut karny. Z 11 metrów bramkę zdobył Mathias Nauel. Wydawało się, że gospodarze powinni pójść za ciosem, ale to łotewski zespół doprowadził do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego uderza Babec, broni ten strzał Leszczyński, ale ten sam zawodnik dobija piłkę do bramki.

Po przerwie ponownie świetny początek wrocławian. Nauel dośrodkowuje spod linii końcowej a Petrow głową z pięciu metrów trafia do siatki. Trzy minuty później Śląsk prowadził już 3:1. Tuż pod poprzeczkę uderzył z dystansu Matias Nauel. Nie poradził sobie z tym strzałem Matrevics. Od 61. minuty Śląsk grał w przewadze. Czerwoną kartkę otrzymał Orosco, który cztery minuty wcześniej wszedł na boisko. Goście się jednak nie poddali. W rzutu wolnego huknął w słupek Ngom. Śląsk utrzymał prowadzenie do końca i zagra w 3 rundzie eliminacji. Poprzeczka idzie jednak zdecydowanie wyżej, bo rywalem będzie szwajcarskie St. Gallen.