Udostępnij:

El. Ligi Mistrzów: Jagiellonia przegrywa z Bodo/Glimt

Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z FK Bodo/Glimt 0:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bramkę dla drużyny gości zdobył piłkarz "Jagi" Adrian Dieguez, który trafił do własnej siatki.

Jagiellonia wykonała już swoje zadanie. Wiemy, że mistrz Polski zagra co najmniej w Lidze Konferencji Europy. Wciąż jednak podopieczni Adriana Siemieńca walczą o najbardziej prestiżowe rozgrywki, czyli Ligę Mistrzów. Mistrz Polski w III rundzie trafił na mistrza Norwegii, Bodo/Glimt.

Początek spotkania to Jagiellonia oszołomiona i goście z Norwegii prowadzący grę. Bodo kilka razy dośrodkowało w pole karne, ale tam udawało się obrońcom "Jagi" wybijać piłkę. Podopieczni Adriana Siemieńca przebudzili się w końcówce pierwszej połowy, ale podobnie jak w przypadku rywali zabrakło celności i zimnej krwi, żeby poważniej zagrozić bramce mistrzów Norwegii.

Po przerwie to goście znów przejęli kontrolę nad meczem i w 59. minucie objęli prowadzenie. Kontra z lewej strony, chciał dośrodkować w pole karne zawodnik Bodo. Zagranie przeciął Adrian Dieguez i zrobił to tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Jagielloni. Siedem minut później "Duma Podlasia" przez chwilę przegrywała już dwiema bramkami, VAR wskazał jednak na faul w ataku piłkarzy mistrza Norwegii.

Jagiellonia nie była w stanie tego wieczoru zagrozić bramkarzowi Bodo/Glimt. To goście byli dużo bliżsi podwyższenia wyniku niż Jagiellonia wyrównania. Podopieczni Adriana Siemieńca mogą mówić o sporym szczęściu w końcówce. Mistrz Polski pojedzie do Norwegii z zamiarem odrobienia jednej bramki. Rewanż już we wtorek, 13 sierpnia.