El. Ligi Konferencji Europy: Lechia Gdańsk z awansem, schody w kolejnym etapie
Do drugiej rundy el. Ligi Konferencji Europy awansowała Lechia Gdańsk pokonując w rewanżu Akademiję Pandev (2:1). W następnym etapie biało-zieloni zagrają z Rapidem Wiedeń.
Tydzień temu skandal na gdańskich trybunach nie wpłynął negatywnie na piłkarzy Lechii, którzy wysoko ograli macedońską Akademiję Pandev (4:1). Solidna zaliczka w pierwszym meczu pozwoliła na względny spokój, a Tomasz Kaczmarek posadził na ławce Flavio Paixao, który po hat-tricku pokazał, że może jeszcze wiele zaoferować.
- Będziemy się starali narzucić swoje warunki gospodarzom i poprowadzić grę po swojemu. Czy tak będzie? Dowiemy się na miejscu. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze - mówił na konferencji Maciej Kalkowski, asystent Kaczmarka.
Patrząc na pierwsze fragmenty można było zauważyć dużą swobodę w poczynaniach gospodarzy, którzy niepokoili gdańską defensywę. Na posterunku raz za razem stawał Dusan Kuciak i ratował skórę swoim kolegom. Różnica w jakości piłkarskiej na korzyść gości była widoczna gołym okiem. W 37. minucie Maciej Gajos technicznym uderzeniem z dystansu dał prowadzenie Lechii i awans do drugiej rundy był już na wyciągnięcie ręki.
W 59. minucie Jakub Kałuziński stracił piłkę przed własnym polem karnym i szybka reakcja rywali, którzy mocniej nacisnęli pozwoliła na wyrównanie, do którego doprowadził Dimitar Mitrovski. W ostatnim kwadransie znakomicie zachowali się rezerwowi gości. Flavio Paixao wypatrzył niepilnowanego Rafała Pietrzaka, który z bez długiego namysłu umieścił piłkę w siatce.
Lechiści już za tydzień w ramach II rundy el. LKE spotka się z Rapidem Wiedeń. Na tel Austriaków będzie można zobaczyć rzeczywistą siłę gdańszczan.
14.07.2022, I runda el. Ligi Konferencji Europy, Stadion Blagoj Istatov,
Akademija Pandev - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
Dimitar Mitrovski 59' - Maciej Gajos 37', Rafał Pietrzak 82'
Akademija: Marko Alchevski – Tomislav Iliev, Dusan Joković (Vane Krstevski 76'), Dime Dimov – Zoran Ivanovski, Ilija Donov (Dimitar Trajkov 60'), Goran Tomovski (Martin Gjorgievski 60'), Nikola Sharkoski – Kristijan Velinovski (Sasko Pandev 77'), Dimitar Mitrovski, Marong Ousman
Lechia: Dusan Kuciak – David Stec, Kristers Tobers, Mario Maloca, Conrado – Maciej Gajos (Christian Clemens 63'), Jakub Kałuziński, Jarosław Kubicki – Kacper Sezonienko (Bassekou Diabate 63')), Łukasz Zwoliński (Flavio Paixao 63')), Ilkay Durmus (Rafał Pietrzak 78')
Żółte kartki: Ilija Donov, Dimitar Mitrovski - Ilkay Durmus
Sędzia: Daniele Chiffi (Włochy)
-

AktualnościBorussia Dortmund potwierdza transfer 17-letniego lewego obrońcy Kauã Pratesa z CruzeiroDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:26
-


AktualnościLosowanie 5. rundy Pucharu Anglii: Newcastle gospodarzem meczu z Manchester City, Arsenal poleci do MansfieldDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 17:07
-


AktualnościGavi wznowił treningi z pierwszym zespołem Barcelony po operacji kolanaDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 16:23
-


AktualnościLuis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotneDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:37
-

AktualnościGuardiola nie martwi się możliwym zbliżeniem Arsenalu — skupienie na meczu z Newcastle przed kluczowym weekendemDamian Nowacki / 20 lutego 2026, 15:19
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
































