blank
Udostępnij:

El. do LE: Wisła Kraków pieczętuje awans do II rundy! [WIDEO]

Wisła Kraków wygrała z KF Klapi 2:1 i awansowała do drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy.

Od początku to właśnie polska drużyna była faworytem do awansu, a szczególnie po pierwszym meczu. W Polsce Biała Gwiazda wygrała 2:0, więc podróż do Kosowa przebiegała w dobrej atmosferze. Już w 8' minucie duet Baena-Sukiennicki popisał się świetną akcją, ale nie zdołali otworzyć wyniku spotkania. Ten drugi zresztą kilka minut później zdobył gola, ale sędzia go nie uznał. Piłkarz znajdował się na pozycji spalonej. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze groźny strzał gospodarzy, jednak Cziczkan stał na straży.

Worek z bramkami rozwiązał się w 58' minucie. Wrzutkę Bartosza Jarocha wykorzystał Angel Rodado. W końcówce spotkania KF Lapi najpierw strzeliło gola, który nie został zaliczony przez spalonego. Później, w 74' minucie do wyrównania doprowadził Ardit Tahiri. W 90' minucie wynik spotkania ustalił Giannis Kiakos. Patryk Gogół podał do greckiego zawodnika a ten zwiódł w pole rywali i umieścił piłkę w siatce.

18.07.2024, 1. runda eliminacji do Ligi Europy, Stadiumi Zahir Pajaziti (Podujeve)

KF Klapi 1:2 Wisła Kraków