Udostępnij:

Ekstraklasa: Twierdza lidera wciąż niezdobyta. Piast wygrywa z Lechią

W ostatnim sobotnim meczu 9 kolejki Ekstraklasy, lider tabeli Piast Gliwice pokonał przed własną publicznością Lechię Gdańsk 2:1 i podwyższył swoją przewagę nad rywalami.

Goście z Pomorza szybko objęli prowadzenie, za sprawą Ariela Borysiuka, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Gospodarze walczyli o bramkę wyrównującą i tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem popisał się Martin Nespor. Do przerwy 1:1. Poniesieni tym trafieniem oraz dopingiem kibiców, piłkarze Piasta zdobyli bramkę na 2:1. Po rzucie rożnym piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Hebert. Tak więc, Piast wygrał wszystkie pięć spotkań na własnym stadionie w tym sezonie. Gliwicka twierdza wciąż niezdobyta.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk (2:1) - 19.09.2015 (20:30)
Gol 3' A.Borysiuk (0:1)
Gol 44' M.Nespor (1:1)
Gol 71' Hebert (2:1)