Ekstraklasa: Pogrom Jagiellonii nad Lechią Gdańsk

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechią Gdańsk padło wiele bramek. Ostateczny wynik to pogrom gospodarzy nad gośćmi. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

Na początku spotkania Lechia stworzyła sobie kilka okazji, wszystkie jednak były chaotyczne i mało skuteczne. W zasadzie to podobna sytuacja była z obu stron. Zespoły atakowały, jednak nie stwarzały dobrych okazji. W 17′ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z zawodników Jagiellonii oddał strzał na bramkę rywala, jednak był on za słaby aby pokonać bramkarza. W późniejszych minutach to gospodarze atakowali rywali. Niestety, los bywa przewrotny i to Lechia Gdańsk jako pierwsza w 26. minucie objęła prowadzenie. Jagiellonia najwidoczniej została podrażniona tą bramką. Już 4 minuty później padł gol na 1-1. Autorem trafienia został Wlazło. Sytuacja na placu gry pozostała niezmienna, gospodarze ciągle napierali na rywali. To poskutkowało kolejnym trafieniem, tym razem w 42′. Na tym zakończyła się emocjonująca pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie meczu Jagiellonia ciągle napierała na rywali. Lechia momentami wydawała się całkowicie bezradna. W 54. minucie Pospisil uderzył piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wpakował ją do bramki na 3-1. Do końca meczu przeważała Jagiellonia, z pewnymi przebudzeniami ze strony gości, jednak żadna z ich sytuacji nie przyniosła oczekiwaną bramkę kontaktową. Jakby było mało goli, w 92. minucie Świderski dobił swojego rywala. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

23.12.2018 r., 24. kolejka Ekstraklasy, frekwencja – 5 942

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 4-1 (2-1)

Bramki: 0:1 Marco Paixao (26-głową), 1:1 Piotr Wlazło (31), 2:1 Roman Bezjak (42), 3:1 Martin Pospisil (54), 4:1 Karol Świderski (90+2)

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya – Taras Romanczuk – Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Martin Pospisil (87. Rafał Grzyb), Arvydas Novikovas (73. Dejan Lazarevic) – Roman Bezjak (67. Karol Świderski).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Paweł Stolarski, Gerson Guimaraes, Joao Nunes, Filip Mladenovic – Ariel Borysiuk, Daniel Łukasik (77. Simeon Sławczew) – Flavio Paixao (68. Joao Oliveira), Milos Krasic (63. Grzegorz Kuświk), Sławomir Peszko – Marco Paixao.

Żółta kartka – Jagiellonia Białystok: Roman Bezjak. Lechia Gdańsk: Grzegorz Kuświk, Joao Nunes, Ariel Borysiuk.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)