Ekstraklasa: Nie ilość, a jakość się w życiu liczy…

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice niejako zrehabilitował się w oczach własnych kibiców. Wicemistrz Polski w niedawno zakończonym meczu wygrał 2:1 z Wisłą Płock.

Wynik spotkania w 7.minucie otworzył Reca, który w kapitalnym stylu uprzedził wychodzącego z bramki Szmatułę. Na uwagę w tej akcji zasłużyła efektowna piętka Lebedyńskiego. Jedenaście minut potem było już 1:1, a przepiękną podcinką z bliskiej odległości błysnął Zivec. Od tego momentu blok defensywny gości był bardzo niepewny. Wspomnianą niepewność wykorzystał Mraz,oddając genialny strzał głową z paru metrów. W roli asystenta wystąpił Pietrowski.

W drugiej połowie zawodnicy z Płocka próbowali wiele razy z dystansu, ale żadna z tych prób nie zagroziła dobrze dysponowanemu bramkarzowi.

Piast Gliwice 2:1 Wisła Płock