LOTTO EKSTRAKLASA: Zwycięstwo Termaliki na własnym stadionie

Bruk-Bet Termalica zainkasowała trzy punkty, pokonując przed własną publicznością Cracovię 3:2. Zespół z Niecieczy tym samym został nowym liderem Lotto Ekstraklasy.

Jak przypomniał przed meczem piłkarz z Niecieczy Dalibor Pleva jego drużyna wie, jak grać z Cracovią. W ubiegłym sezonie w Krakowie pokonała ją 3:2, zaś u siebie zremisowała 1:1. I w pierwszej połowie jego słowa się potwierdziły. W 13. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Vladislavs Gutkovskis. Uderzenie Babiarza sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie trafia do Łotysza, który w sytuacji sam na sam z bliska pokonał Sandomierskiego.

Od 21. minuty było już 2:0 dla gospodarzy. Fatalny błąd po dośrodkowaniu z rzutu wolnego popełnił Sandomierski. Bramkarz Cracovii minął się z piłką zza jego pleców zgrał ją pod bramkę Osyra, a Kupczak bez problemu umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Piłkarze z Krakowa zrzucili się do odrabiania strat czego efektem był gol Jendriska w 26. minucie spotkania. Potężne uderzenie Budzińskiego z dystansu, Trela wypluł piłkę przed siebie, najszybciej dopadł do niej snajper Cracovii i umieścił piłkę w siatce.

Termalica nie miała zamiaru odpuszczać i w 36. minucie było już 3:1 dla zespołu z Niecieczy. Tym razem bramkę samobójczą zdobył Litauszki. Po dośrodkowaniu Guby nowy stoper Pasów skierował piłkę do siatki obok bezradnego Sandomierskiego.

W drugiej połowie Cracovia musiała zacząć odrabiać straty. W 55. minucie mocny strzał głową Erika Jendriska zatrzymał się na poprzeczce. Pasy były aktywne w ofensywie lecz niewiele z tego wynikało, były strzały, dośrodkowania ale wszystko mizernej jakości.

W 89. minucie Stefanik sfaulował w polu karnym Wdowiaka i sędzia bez zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Damian Dąbrowski który skutecznie wykorzystał jedenastkę.