Pogoń Szczecin na zakończenie 28.kolejki Ekstraklasy na własnym obiekcie podzieliła się punktami (2:2) z Cracovią.

Spotkanie fenomenalnie rozpoczęli „Portowcy”, którzy w 7.minucie objęli prowadzenie. Sposób na Sandomierskiego z rzutu wolnego znalazł Gyurcso, przepięknie uderzając z rzutu wolnego. W 22.minucie boisko musiał opuścić Hubert Wołąkiewicz, a w jego miejsce został wydelegowany Vestenicky. Zmiennik pokazał swoje umiejętności cztery minuty później, kapitalnie strzelając z dalszej odległości w lewe okienko bramki. W pierwszej odsłonie bardzo aktywny był Dvalishvili, lecz szwankowała u niego skuteczność.

Krótko po przerwie mieliśmy znakomitą bramkę w wykonaniu Mateusza Wdowiaka. Młody pomocnik posłał futbolówkę w lewe okno bramki. W 55.minucie na plac gry wszedł Dawid Kort. O słuszności decyzji Czesława Michniewicza świadczy fakt, że w przeciągu dwóch minut napastnik wpisał się na listę strzelców. W kolejnych fragmentach zawodów oglądaliśmy wiele faul, za które zawodnicy oglądali żółte kartki. Wśród „kartkowiczów” znalazł się m.in. Jendrisek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie ekipy już są w grupie “mistrzowskiej”.

Pogoń Szczecin 2:2 Cracovia

Strzelcy:

1:0 Gyurcso (7′)

1:1 Vestenicky (26′)

1:2 Wdowiak (48′)

2:2 Kort (57′)

Żółte kartki: Frączczak (37′), Zwoliński (61′) – Bejan (60′), Jendrisek (80′)

Sędzia: T. Kwiatkowski

Skład gospodarzy: Kudła – Nunes, Czerwiński, Rudol – Matras, Murawski, Gyurcso, Frączczak, Akahoshi (46′ Lewandowski) – Zwoliński (76′ Przybecki), Dvalishvili (55′ Kort)

Skład gości: Sandomierski – Wołąkiewicz (22′ Vestenicky), Bejan, Polczak, Jaroszyński (77′ Zajdler) – Wójcicki, Covilo, Cetnarski, Budziński, Wdowiak (86′ Diabang) – Jendrisek