Didier Deschamps na dłużej z reprezentacją Francji

AS

Selekcjoner reprezentacji obecnych mistrzów świata, Didier Deschamps przedłużył swój wygasający po Euro 2020 kontrakt.

Didier Deschamps objął stery reprezentacji Francji w lipcu 2012 roku. Zastąpił on wówczas Laurenta Blanc, z którym Les Bleus ledwie wyszli z grupy na polsko-ukraińskim Euro, a w ćwierćfinale zostali wyeliminowani przez późniejszych mistrzów Europy – Hiszpanię. Dla Deschampsa była to pierwsza praca jako selekcjoner – wcześniej trenował AS Monaco, Juventus Turyn oraz Olympique Marsylię. Jest także 103-krotnym reprezentantem Francji oraz mistrzem świata z 1998 roku.

Jak się później okazało 51-letni szkoleniowiec w połączeniu z genialnym pokoleniem Francuzów był strzałem w dziesiątkę. W 2016 roku na rodzimych ziemiach byli o krok zostania mistrzami Europy. Dopiero po dogrywce przegrali z Portugalią w finale 0:1. Jednak dwa lata później na rosyjskim Mundialu sięgnęli po złoto, po drodze odprawiając z kwitkiem takie kadry jak Argentyna, Urugwaj czy Belgia. Do tego nie licząc bezbramkowego remisu z Danią w fazie grupowej wygrali wszystkie spotkania w regulaminowym czasie gry.

W niedawno zakończonych eliminacjach do Euro 2020 wygrali swoją grupę, a na samym turnieju finałowym zmierzą się w grupie śmierci. W grupie F oprócz mistrzów świata są obrońcy tytułu – Portugalczycy, Niemcy oraz zwycięzca ścieżki barażowej A lub D. Mimo, że wyjście z takiej grupy zapowiada się na bardzo trudne zadanie to Francuski Związek Piłki Nożnej wierzy w Deschampsa, o czym świadczy nowa umowa 51-latka. Została ona przedłużona o 2 lata i wygaśnie po Mundialu 2022 w Katarze. Patrząc na kolejne nadchodzące pokolenie utalentowanych Francuzów zapowiada się, że podobnie jak na przyszłorocznym Euro, tak i w 2022 Les Bleus będą głównymi faworytami do złotych medali.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *