Nietypowa kontuzja pomocnika Borussii Dortmund. Nie zagra do końca roku

bundesliga.com

30-letni Axel Witsel podczas zabawy z dziećmi doznał urazu twarzy. Belgijski pomocnik przeszedł już operację w dortmundzkiej klinice i do końca roku już  z pewnością nie zobaczymy go na boisku.

Belg jest kluczową postacią w zespole prowadzonym przez Luciena Favre’a. W sobotę rozegrał pełne spotkanie przeciwko Fortunie Dusseldorf (5:0). Sam piłkarz nie może mówić o udanym weekendzie. Bowiem w domu w trakcie zabawy z dziećmi Axel Witsel spadł ze schodów w wyniku czego doznał sporych obrażeń na twarzy. Klub z Zagłębia Ruhry w poniedziałkowym komunikacie odniósł się do owego wydarzenia. – Axel w wyniku wypadku we własnym domu doznał urazu twarzy i nie zagra do końca roku. Operacja zakończyła się powodzeniem i opuścił szpital o własnych siłach – czytamy.

Środkowy pomocnik Borussii Dortmund, w obecnej kampanii ligowej rozegrał trzynaście meczów w 1. Bundeslidze, w których zdobył trzy gole i zanotował tyle samo ostatnich podań. – O całym zdarzeniu dowiedziałem się w niedzielę wieczór. Przybywał wówczas na oddziale intensywnej terapii. To ogromna szkoda dla naszego zespołu – powiedział Lucien Favre. Wieczorem BVB podejmie w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów Slavię Praga. Drużyna Łukasza Piszczka nie jest jeszcze pewna awansu do fazy pucharowej prestiżowych rozgrywek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *