Czy Guardiola zostanie szkoelniowcem Brazylii?

Osoba blisko związana z Pepem Guardiolą ujawniła, że „reprezentacja Brazylii jest jedyną drużyną, z którą Pep od jutra rozpocznie szkolenie i zostanie mistrzem świata” – poinformował w sobotę hiszpański dziennik „Marca”.

Były trener Barcelony może zostać nowym selekcjonerem brazylijskiej kadry w ciągu najbliższych kilku godzin. Po niespodziewanym zwolnieniu ze stanowiska trenera „Canarinhos”, Mano Menezesa piłkarski światek głośno plotkuje o jego następcy. Początkowo wymieniano nazwiska Luiza Felipe Scolariego, który po raz ostatni doprowadził Brazylijczyków do piątego tytułu mistrza świata w 2002 roku w Korei i Japonii oraz trenera Santosu FC, Ramalho i Tite z Corinthians Sao Paulo. Teraz wszystko wskazuje, że piłkarskich wirtuozów poprowadzi do finałów mistrzostw świata 2014 w Brazylii Guardiola. Według brazylijskich mediów, były trener Barcelony będzie skłonny podpisać kontrakt z Brazylijczykami choćby „jutro”.

Wielce możliwe, że pobyt Pepa w Nowym Jorku związany był z zawarciem umowy z „Canarinhos”, którego sponsorem strategicznym jest amerykańska firma sprzętu sportowego Nike.

Brazylijska gazeta „Lance” zapewnia, że osoba blisko związana z byłym szkoleniowcem „Blaugrany” (najpewniej chodzi o jego agenta Josepa Marię Orobitga) potwierdziła, że „brazylijski zespół jest jedyną drużyną na świecie, w której Pep choćby jutro rozpocznie treningi”. Dodała również, że „jeśli Pep poprowadzi drużynę Brazylii, to zostanie ona mistrzem świata”.

(Źródło: futbolnews.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.