“Czerwone Diabły” znalazły rozwiązanie sytuacji Schweinsteigera

manutd.com

Saga z ciągłym “rzucaniem” Bastiana Schweinsteigera po różnych zespołach Manchesteru United może dobiec końca. Obie strony miały znaleźć zadowalające je rozwiązanie.

Odkąd menedżerem United został Jose Mourinho Niemcowi nie dane było wyjść na murawę. Portugalczyk za swojej kadencji odsunął piłkarza od składu, nakazując treningi z drużyną rezerw, po czym przywrócił go niedawno do składu. Nie znaczy to jednak, że pomocnik wraca do łask i z miejsca stanie się zawodnikiem grającym od deski do deski.

32-letni Niemiec nie figuruje w planach Mourinho, a tylko dobra wola menedżera przywróciła go do treningów z pierwszym zespołem. Mistrz świata z 2014 roku jest niesamowicie zawiedziony takim obrotem spraw i zamierza dojść do porozumienia z władzami klubu, aby Ci pozwolili mu odejść zimą.

121-krotny reprezentant naszych zachodnich sąsiadów prowadzi rozmowy z klubem w sprawie rozwiązania umowy obowiązującej do 30 czerwca 2018 roku, co wiąże się ze sporymi kosztami jego utrzymania. Aby wyrównać nieco bilans i tak niegrającego zawodnika, władze “Czerwonych Diabłów” są gotowe wypłacić mu odszkodowanie w wysokości 10 mln funtów i pozwolić zostać z kartą na ręku. Wówczas “Schweini” będzie mógł swobodnie poszukać nowego pracodawcy.

Przygoda Niemca na Old Trafford trwa od lipca 2015 roku i stanęła na 31 występach (18 w Premier League) za kadencji Louisa van Gaala, na którego życzenie został sprowadzony.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *