blank
Udostępnij:

Coutinho ratuje dzień!

W meczu pierwszej kolejki Premier League FC Liverpool pokonał na wyjeździe Stoke City 1:0. Bohaterem meczu został Philippe Coutinho, który popisał się pięknym strzałem.

Stoke postawiło twarde warunki drużynie z miasta Beatlesów. Na początku meczu fatalne pudło zaliczył Charlie Adam, lecz kilka minut później po ciekawej kombinacyjnej akcji Stoke doszło do sytuacji bramkowej i gdyby nie interwencja obrońcy, piłka mogła znaleźć się w bramce. Jeszcze próbował strzelać van Ginkel, lecz jego strzał został zablokowany, a przez niefrasobliwość Glena Johnsona, Stoke nie objęło prowadzenia, gdyż defensor posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Liverpool obudził się po godzinie gry. W 68.minucie Coutinho ośmieszył obronę rywali, stracił panowanie w polu karnym, więc odegrał do Benteke, ale trzech obrońców "The Potters" skutecznie uniemożliwiło oddanie celnego uderzenia. Ataki "The Reds" zaczęły być coraz bardziej zmasowane i groźniejsze. W końcówce to Stoke mogło zdobyć gola na wagę trzech punktów, lecz piłkę z głowy Camerone'a Jerome ściągnął idealnie Nathaniel Clyne. Chwilę później Coutinho pobiegł z piłką, zszedł na prawą nogę i jack Butland powinien dziękować opatrzności, że dotknął tej piłki, gdyż mógł stracić ręce. Przepiękne uderzenie Brazylijczyka wprawiło przyjezdnych w ekstazę. Wynik nie uległ zmianie.

Stoke City 0:1 (0:0) FC Liverpool