Coś się kończy, coś się zaczyna

Podbeskidzie Bielsko – Biała w pierwszym niedzielnym meczu 16.kolejki piłkarskiej Ekstraklasy przegrało 1:2 z Zagłębiem Lubin.

Na pierwszą sytuację w tym pojedynku czekaliśmy do 4.minuty, kiedy to Krzysztof Piątek obsłużył genialnie Łukasza Janoszkę, ale ten w dogodnej sytuacji kopnął wprost w rękawice Zubasa. W następnych fragmentach dominowali podopieczni Roberta Podolińskiego, którzy nękali defensywę „Miedziowych” akcjami na skrzydłami. W 19. minucie szansę dostał Robert Demjan, jednak jego mocny strzał poleciał tylko w boczną siatkę. Sześćdziesiąt minut później kapitalnym uderzeniem z dalszej odległości błysnął Adam Wójta, lecz przepiękna próba obiła prawy słupek bramki. Kibice popularnych „Górali” na objęcie prowadzenia czekali do 41.minuty, a dokonał tego Robert Demjan. Słowacki snajper fantastycznie wykorzystał kompletny chaos w linii defensywnej i płaskim strzałem nie dał szans Polackowi. Tuż przed przerwą stan meczu wyrównał Jach, kończąc niemal bilardową sytuację w 16-ce gospodarzy. Wszystko zaczęło się od kąśliwego dośrodkowania Cotry z rzutu wolnego.

Druga odsłona mimo zdziwienia lepiej ułożyła się dla graczy Piotra Stokowca, a mianowicie od uzyskania szybkiego prowadzenia. Janus po profesorsku zacentrował z prawego skrzydła na głowę Łukasza Janoszki, a pomocnik Zagłębie dokładnym uderzeniem z paru metrów pokonał Zubasa. Kolejne obrazki w tym spotkaniu to liczne przewinienia w środkowej strefie boiska. Za faul taktyczny do notesu sędziego trafił m.in. Adrian Rakowski. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w 88. minucie, kiedy to Szczepaniak ze Zbozieniem zderzyli się głowami. Pomocnik przyjezdnych musiał opuścić murawę. Wynik 1:2 utrzymał się już do ostatniego gwizdka Szymona Marciniaka.

Dzięki wyjazdowej wygranej beniaminek Ekstraklasy wskoczył na 8.pozycję w ligowej tabeli. Z kolei Robert Podoliński wraz ze swoimi piłkarzami przerwał korzystną passę (sześć spotkań bez porażki).

Podbeskidzie 1:2 Zagłębie Lubin