Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Eibar remisuje z Villarrealem

W meczu 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division Villarreal podzielił się punktami z Eibarem remisując 1:1. Wynik otworzył Sergi Enrich a punkt gospodarzom uratował w końcówce spotkania Jaume Costa.

Stroną dominującą w tej konfrontacji byli goście. I to właśnie oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Sergi Enricha,który otrzymał podanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki obok bezradnego Areoli.

Armeros poszli za ciosem i na kilka minut przed przerwą mogli podwyższyć wynik i praktycznie pogrzebać szanse “Żółtej łodzi podwodnej” na korzystny rezultat, ale z rzutu karnego pomylił się Dani Garcia.

Druga część meczu nie była tak emocjonująca jak pierwsza i z niej można odnotować tylko dwie sytuacje.

Pierwszą jest usunięcie z boiska Keko, który zagrał piłkę ręką i ujrzał drugą żółtą kartkę na kwadrans przed końcem spotkania, w skutek czego gościom grało się ciężej.

To miało wpływ na stratę bramki na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Jaume Costa dostał podanie od Denisa Suareza i pokonał Asiera Riesgo ratując swojemu zespołowi punkt w starciu z niżej notowanym rywalem.

Dzięki dzisiejszemu remisu Villarreal wskoczył na 4. pozycję, kosztem Celty Vigo, zaś Eibar stracił szansę na wyprzedzenie pozostałej dwójki i plasuje się na 6. lokacie w tabeli hiszpańskiej ligi.

Autor: Mateusz Policha