Puchar Anglii: Manchester United minimalnie lepszy od Wolves

Manchester United

twitter.com/PremierLeague

W rewanżowym meczu 1/32 finału FA Cup Manchester United pokonał u siebie Wolverhampton 1-0. Mecz, podobnie jak zeszłotygodniowe spotkanie, nie porwał raczej kibiców zgromadzonych na stadionie. Jedyną bramkę tego spotkania, i całego dwumeczu, zdobył w 67. minucie Juan Mata.

Pierwsze starcie tych drużyn, rozegrane w ubiegłym tygodniu na stadionie Wilków nie stało na szczególnie wysokim poziomie. W środę było tylko nieco lepiej. United zagrało dość bezbarwny mecz, a piłkarzom Wolves nie bardzo wychodziły kontrataki, co powinno przecież być ich najgroźniejsza bronią. Bramkę na 1-0 zobaczyliśmy dopiero po ponad godzinie gry, i co ciekawe za sprawą kontry wyprowadzonej przez piłkarzy United. Martial z Matą wyprowadzili piorunująco szybki atak, a Hiszpan wykończył akcję ładnym lobem nad głową Ruddy’ego.

Po wyjściu na prowadzenie gospodarze momentalnie oddali inicjatywę. Problem Wolves polegał jednak na tym, że nie bardzo radzili sobie na połowie rywali. Z ogromną trudnością przychodziło im przedostanie się w obręb pola karnego, a strzałów oddawali bardzo mało. Do końca meczu wynik nie zmienił się. Manchester United awansował do 1/16 finału zasłużenie, ale głównie dlatego, że “Wilki” zaprezentowały się w dwumeczu dość nieudolnie. Sami piłkarze Solskjaera nie pokazali wiele, ale okazali się skuteczniejsi od rywali. W kolejnej rundzie zmierzą się z kimś z pary Watford – Tranmere.

Manchester United 1-0 Wolverhampton Wanderers

Mata 67′

Manchester United: Romero – Williams, Maguire, Lindelof,  Wan-Bissaka – Matić, Fred, James (Rashford 64′, Lingard 80′), Greenwood (Pereira 64′), Mata – Martial

Wolverhampton: Ruddy – Saiss, Coady, Dendocker – Castro (Vinagre 75′), Moutinho, Neves, Doherty – Traore (Buur 88′), Jimenez, Neto (Gibbs-White 71′)